Hotel Court Park

Dziedziniec Dworu Biskupieo

Dziedziniec Dworu Biskupiego

Dziedziniec Dworu Biskupiego jest najatrakcyjniejszym miejscem wypoczynku w Nysie. Do dyspozycji naszych gości weselnych zabytkowy dziedziniec Dworu Biskupiego. ponad 6 000 m2 dziedzińca z oświetlanymi fontannami, pergolami, klombami, rzeźbami, stylizowanymi ławkami, oświetleniem parkowym.

Dziedziniec Dworu Biskupiego
Dwór Biskupi dziedziniec

 

Imprezy plenerowe

Położony w samym centrum Nysy, Dziedziniec Dworu Biskupiego jest idealnym miejscem na organizację wszelkich imprez plenerowych. Każdego roku na dziedzińcu organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, przyciągające rzesze mieszkańców Nysy oraz turystów.

Ogródki kawiarniane

Sezon wiosna-jesień zachęca do spędzania czasu w ogródkach kawiarnianych Dworu Biskupiego przy muzyce klasycznej lub podczas koncertów. Otaczająca ogródki roślinność oraz architektura Dworu Biskupiego, cisza panująca w samym centrum Nysy, pozwalają na organizację spotkań w gronie najbliższych  na co dzień.

 

Letnie koncerty muzyki klasycznej

Każdego roku w dziedzińcu Dworu Biskupiego w weekendy organizowane są spotkania z muzyka klasyczna raz jazzem w ramach Letnich Koncertów. Na scenie dziedzińca występują muzycy absolwenci Instytutu Jazzu PWSZ Nysa,  Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Nysie im. H. Wieniawskiego oraz artyści z kraju i zagranicy.

koncerty letnie w Dworze Biskupim
Letnie koncerty

 

Dziedziniec Dworu Biskupiego – relaks i zabawa

Mieszkańcy Nysy, goście hotelowi oraz turyści chętnie spędzają wolny czas na dziedzińcu Dworu. Intymne strefy ogródków kawiarnianych, wygodne parkowe puffy na trawnikach dziedzińca, parkowe ławki, porośnięte roślinnością pergole, fontanna, alejki – wszystko to sprzyja relaksowi i wypoczynkowi i to w samym sercu Nysy.

Pamela Kłoczko & …

Pamela Kłoczko & Marek Tutko w Dworze Biskupim25.08.2017 koncert Pamela Kłoczko & Piotr Skrzypulec

Opublikowany przez Stereo Live Music Club na 22 sierpnia 2017

Sesje zdjęciowe

Dziedziniec Dworu Biskupiego
Dwór Biskupi Nysa

Na co dzień spotkać można pary młode w towarzystwie rodzin i fotografów, wykonujących ślubne sesje zdjęciowe na dziedzińcu Dworu. Sesje zdjęciowe w plenerze zabytkowego dziedzińca są już stałym elementem życia Dworu Biskupiego.

Śluby w plenerze

Dziedziniec Dworu Biskupiego
Ślub w Dworze Biskupim

Goście weselni mogą korzystać z klimatyczne i komfortowe miejsc w otoczonych kwiatami boxach ogródków kawiarnianych i restauracyjnych dla 150 osób. Każdy box został otoczony ogrodzeniem z drewnianych skrzyniowych donic z kwiatami, przed słońcem i deszczem chroni zabudowa tarasowa typu tarasola, z oświetleniem oraz z gazowymi promiennikami w kształcie piramid z płonącym żywym ogniem. Na dziedzińcu Dworu Biskupiego lub w części zespołu parkowego oferujemy naszym gościom pokazy świetlne, pokazy laserowe, pirotechniczne, rzutniki gobo oraz rzutniki w niebo.

Zachęcamy do korzystania z profesjonalnych sesji zdjęciowych, nagrań video z kamer typu 360 stopni.

galeria zdjęć

Adres

Dwór Biskupi, 48-300 Nysa ulica: Aleja Lompy

Kontakt

e-mail: [email protected] telefon: + 48 77 433 88 88 mobilny: +48 795 666 127

Godziny otwarcia

Hotel czynny 24h