Hotel Court Park

Restauracja Mono Chleb i Wino

Restauracja Mono Chleb i Wino

Restauracja Mono Chleb i Wino

Francuski charakter oraz włoska fantazja Restauracja Mono Chleb i Wino kusi i zaskakuje wyśmienitym menu oraz bogactwem smaku. Lokal znajduje się w zrewitalizowanym średniowiecznym budynku dawnych warsztatów artyleryjskich zespołu Dworu Biskupiego, zbudowanego na bazie murów obronnych miasta Nysa.

Wystrój wnętrz

Wnętrza restauracji utrzymane w jasnej kolorystyce, z wyeksponowanym na środku piecem warsztatów artyleryjskich, piękną cegłą, ściany wypełnione obrazami, stanowią stałą wystawę obrazów i zdjęć. Idealne połączenie nowoczesności z historią, gastronomii i galerii obrazów oraz zdjęć.

Menu

Restauracja Mono Chleb i Wino w ofercie posiada stałe pozycje kuchni francuskiej, włoskiej oraz tradycyjnej – polskiej. Oprócz stałej oferty gastronomicznej, Mono oferuje dania sezonowe oraz świąteczne. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych składników, na miejscu przez kucharzy gotowych spełniać oczekiwania kulinarne wszystkich gości lokalu. http://www.courtpark.pl/restauracja/mono-chleb-i-wino/

Desery przygotowywane przez naszych kucharzy, wytwarzane są zawsze na bazie świeżych owoców, owoców sezonowych,  zaskakują bogactwem i różnorodnością smaków. Zapraszamy na wyjątkowe w smaku i formie profiterole, panna cotta, tiramisù, shake, jogurty mrożone, lody, owocowe i warzywne koktajle.

Wino

W naszej restauracji znajdziesz zawsze smaczne wina wytrawne i półwytrawne importowane ze słoneczne Italii, Francji oraz klasyczne wina marki Riesling z Niemiec. Lekkie wina zawsze delikatnie podkreślą smak naszych potraw, czyniąc konsumpcję jedną z ważniejszych i na pewno przyjemnych chwil w rozkładzie dnia każdego turysty i mieszkańca Nysy.

Ogródki restauracyjne

Najpiękniejsze miejsce w Nysie, jakim jest Dwór Biskupi, kusi romantycznymi ogródkami kawiarnianymi i restauracyjnymi, zabudowanymi na barokowym dziedzińcu Dworu. Każdego roku nasze ogródki pełne są tysięcy kwiatów, zasłaniających każdy z boxów, przewidzianych dla 70 osób. Czas spędzany w ogródkach kawiarnianych umilamy w sezonie muzyka na żywo dzięki współpracy z lokalnymi artystami i studentami Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

Godziny pracy

Restauracja Mono Chleb i Wino jest czynna w godzinach:

  • śniadania, w godzinach 7:00 – 10:00, przez cały rok
  • w okresie październik-kwiecień w godzinach 14:00 – 22:00
  • w okresie maj-sierpień, w godzinach 12:00-22:00

Zapraszamy!